Distance

Triathlon North Africa 
The Sahara Triathlon 113/226 
Datum:  12. 1.  2020
Místo:  Taghit, Bechar, Alžírsko

 

Plavání:

Plavecká část se odehraje v oáze Taghit. Oáza leží 8km od Race hotelu a má cca 300m na délku a 15m na šířku. U oázy se také bude nacházet první depo Plavání-Cyklistika.

1 okruh = 475 m

Distance 226: 8 okruhů

Distance 113: 4 okruhy

POZOR!

Teplota vody se v lednu pohybuje kolem 8° - 16°C a neopren je povinnou výbavou každého startujícího! Neoprenové rukavice, čepice, ponožky nebo zdvojené neopreny jsou povoleny!

sahara   plavání

 

Cyklistika:

Cyklistická část bude na okruhy a povede po kvalitních asfaltových silnicích. Cyklistika může být velmi větrná a chladna, doporučujeme tedy dbát na kvalitní výbavu!

Půjde především o rovinatý terén. Trať vede od oázy na konec cesty k jeskynním s pravěkými malbami, zde se závodník otočí a pojede zpět k vesnici Taghit, na tomto úseku bude projíždět skrze tisíc let starou neobydlenou vesnicí. Okruh začíná od vesnice Taghit, odkud bude závodník projíždět pod nejvyššími dunami na světě (cca 800 m. n. m.) a měsíční krajinou. Jedinou společností vám budou stáda velbloudů, absolutní ticho, dlouhé rovinky a soupeři.

1 okruh = 39 km

Distance 226: 4 okruhy + nájezd do prvního okruhu 24 km

Distance 113: 2 okruhy + nájezd do prvního okruhu 12km

 

POZOR!

Jak již bylo zmíněno cyklistická část může být velmi větrná a chladná ve spojení se studenou vodou z oázy doporučujeme dbát na kvalitní výbavu. Vzhledem k nedostatku materiálu a dobrovolníků bude první občerstvovací stanice po 24km, po té každých 20km. Doporučujeme se dobře vybavit a pokud máte sebou support vřele doporučujeme jej využít. Support vám může poskytnout pomoc vždy v rozmezí občerstvovací stanice. Na tratích nebudou k dispozici záchody, ale jak jsme psali, na tratích budete skutečně úplně sami.

sahara   kolo
 

Běh:

Běžecká trať bude střídat štěrkový, asfaltový a písečný povrch. Povede skrze oázu, vesnicí Taghit a písečné duny. Poběží se 6 okruhů po 7 km z toho 3 km jsou na písečném podloží (poměrně solidní)

1 okruh = 7 km

Distance 226: 6 okruhů

Distance 113: 3 okruhy

POZOR!

Během běžecké části se teploty mohou vyšplhat přes 30°C a po západu slunce se během pár minut teploty propadnou pod 10°C. Trať bude osvětlena, ale přesto doporučujeme vzít si čelovku. Na trati bude k dispozici jen hotelový záchod v depu.

 

sahara    běh