Distance

The Sahara Triathlon: Ironman / Half Ironman distance
Datum:   04.04.2021
Místo:  Taghit, Bechar, Alžírsko

 

Plavání:

Plavecká část se odehraje v oáze Taghit. Oáza leží 8km od Race hotelu a má cca 300m na délku a 15m na šířku. U oázy se také bude nacházet první depo Plavání-Cyklistika.

1 okruh = 475 m

Ironman distance: 8 okruhů

Half distance: 4 okruhy

POZOR!

Teplota vody se v únoru pohybuje kolem 10° - 16°C a neopren je povinnou výbavou každého startujícího! Neoprenové rukavice, čepice, ponožky nebo zdvojené neopreny jsou povoleny!

sahara   plavání

 

Cyklistika:

Cyklistickou část tvoří okruhy a vede po kvalitních asfaltových silnicích. Cyklistika může být velmi větrná a chladná, doporučujeme tedy dbát na kvalitní výbavu!

Jedná se především o rovinatý terén. Trať vede od oázy k jeskyním s pravěkými malbami, kde se závodník otočí a pojede zpět k vesnici Taghit. Na tomto úseku budete projíždět tisíc let starou neobydlenou vesnicí. Okruh pak začíná od Taghit, odkud se jede pod nejvyššími dunami na světě (cca 800 m. n. m.) a měsíční krajinou. Jedinou společností vám budou stáda velbloudů, absolutní ticho, dlouhé rovinky a soupeři.

1 okruh = 39 km

Ironman distance: 4 okruhy + nájezd do prvního okruhu 24 km

Half distance: 2 okruhy + nájezd do prvního okruhu 12km

 

POZOR!

Jak již bylo zmíněno, cyklistická část může být velmi větrná a chladná. Ve spojení se studenou vodou z oázy doporučujeme dbát na kvalitní výbavu. První občerstvovací stanice vás čeká po 24km, poté každých 20km. Support vám může poskytnout pomoc vždy v rozmezí občerstvovací stanice. Na tratích nebudou k dispozici WC, ale budete zde skutečně úplně sami :)

sahara   kolo
 

Běh:

Běžecká trať bude střídat štěrkový, asfaltový a písečný povrch. Povede oázou, vesnicí Taghit a přes písečné duny. Běží se 6 okruhů po 7 km, z toho 3 km jsou na písečném podloží (poměrně solidní).

1 okruh = 7 km

Ironman distance: 6 okruhů

Half distance: 3 okruhy

POZOR!

Během běžecké části se teploty mohou vyšplhat přes 30°C a po západu slunce naopak během pár minut propadnou pod 10°C. Trať bude osvětlena, ale přesto doporučujeme vzít si čelovku. Na trati bude k dispozici jen hotelové WC v depu.

 

sahara    běh