POZNEJTE ORAN

Organizátor připravil pro všechny zájemce prohlídku města Oran v délce cca 2 hodiny. Níže se můžete podívat co jsme pro vás připravili.


Hlavní nádraží

Budovu navrhl v neo-maurském stylu architekt Albert Ballu a postavili jej bratři Perretové během francouzské kolonizace. Architektura přebírá symboly tří náboženství. Jeho vnější vzhled připomíná mešitu, hodiny pak představují minaret; na branách, oknech a stropu kopule je zobrazena Davidova hvězda; zatímco malby stropů nesou křesťanské kříže.

gare

Tržiště la Bastille

Toto tržiště je umístěné na ulici Aures. Prodává se zde téměř vše – ovoce, zelenina, koření, ryby, datle, maso a mnoho dalšího. Toto tržiště je velmi oblíbené u místních jelikož všechny produkty jsou velmi levné.

IMG_20180213_131733

Katedrála Sacré-Coeur

Katedrála Sacré-Coeur byla postavena v letech 1904 až 1913.
Monsignor Cantel, biskup z Oranu od roku 1899 do roku 1910, při svém příjezdu do Oranu zjistil, že zde žije téměř 80 000 Evropanů a katedrála St. Louis, která se nachází na západním konci města, již nemůže uspokojovat potřeby obyvatelstva, proto se zavázal postavit tuto katedrálu.

IMG_20180213_122308

Náměstí 1. listopadu

Náměstí 1. listopadu 1954 (bývalý Place d’Armes) je považováno za historické centrum města Oran. V jejím středu je obelisk nesoucí podobu Emíra Abdelkadera, doplněného sochou s názvem “Sláva” francouzského sochaře Aimé-Julesa Dalou.
V okolí náměstí naleznete budovy s koloniální architekturou, náměstí pak dominují více než stoleté budovy radnice a opery.

IMG_20180213_120719

Opera

Postavena na počátku 20. století architektem “INEZ”, opera je v provozu od roku 1907. Budova je obložena dlaždicemi, hlavní terasa je umístěna směrem k náměstí 1. listopadu.

divad

Nábřeží – Promenáda

Místní promenáda je významnou tepnou města Oran, která vede podél historického centra města od východu k západu, od kruhového objezdu Zabana až k pevnosti Palais du Bey.
Promenáda je považována za symbol města Oran, je to místo, na které si vzpomene každý, kdo někdy navštívil město.
Procházka po promenádě je povinností každého návštěvníka města.
Z promenády budete mít krásný výhled na přístav, Středozemní moře a horu Murdjadjo s historickými památkami (pevnost a kaple Santa Cruz).

front

Přestávka na kávu/čaj

IMG_20180213_124340

Pevnost “Santa Cruz”

Pevnost Santa Cruz je nádherná kamenná stavba, která je umístěná na vrcholu hory Aïdour, západně od Oran. Pevnost se tyčí 429 metrů nad mořem. Pod pevností se rozprozstírá kaple Santa Cruz. Pevnost Santa Cruz byla postavena ve druhé polovině 16. století Španěly, kteří se snažili odrazit útoky Ottomanů.

fort-santa-cruz-oran-1

Kaple Santa Cruz

Kaple Notre-Dame de Santa Cruz se nachází na vrcholu Jebel Murdjadjo pod starou španělskou pevností “Fort de Santa Cruz”. Toto místo je spravován diecézí Oranu.
Kapli Santa Cruz, postavili Francouzi v roce 1850 kvůli epidemii cholery, která zabila tisíce lidí. Kaple měla tak ochránit město před další epidemií.

Africa triathlon


 

Cena: 10 €

Zahrnuto v ceně:

  • Doprava z hotelu na místo začátku
  • Průvodce
  • Pauza na kafé/čaj
  • Svačina
  • Vstupy
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close