SAHARA

Aby váš pobyt v Alžírsku byl nezapomenutelný a jedinečný, organizátor pro vás a váš doprovod připravil 3 denní zájezd na Saharu.


 

Pojeďte s námi na ojedinělé místo, které bylo kdysi nejúrodnějsí oblastí celé planety a dnes je vzácnou pustinou. Po dlouhé době ledové zde stovky řek a říček dávaly život rostlinám, stromům a zvířectvu další tisíce let. Až jednoho dne déšť utichl a řeky přestaly téct, vznikla poušť… Ta dostala jméno „SAHARA“…

tex

Po jejích písečných dunách putoval Santiago ke svému Alchymistovi a životnímu pokladu. Na nich si povídali o svých planetách Malý Princ se svým pilotem, zatím co spolu pozorovali hvězdy…

Je to místo, které inspirovalo největší světové spisovatele. Místo, které přitahovalo a přitahuje dobrodruhy a vědce z celého světa aby našli odpovědi, které ukrývá historie.

V těchto končinách neexistuje čas, zde existuje pouze východ a západ slunce, o kterých mnoho lidí včetně nás říká, že jsou těmi nejkrásnějšími na světě.

Nevidíte nic, neslyšíte nic a přece něco září v tichu… Právě Sahara je jediným místem, kde můžete pochopit, co znamená „Ticho“.

A právě s námi máte jedinečnou možnost být jedním z mála Čechů, kteří usínali na stejných místech jako Malý Princ. Právě zde pochopíte, proč byly hvězdy pro něj tak důležité.

IMG_20171210_075407upravene

Natrhejte si datle přímo z životadárných palem, jako to dělají po tisíce let místní Tuarégové a Berbeři, kteří se dokázali přizpůsobit mocné síle přírody.

Posaďte se na nejvyšší dunu světa a v klidu si užijte nejkrásnější západ slunce se skleničkou výborného alžírského vína, které si pod africkým sluncem hýčkali už Římané, Féničané a Francouzi během své kolonizace.

Pojeďte zkusit, co znamená žít přítomností daleko od všech povinností a užít si životního klidu, který je ukryt v hloubce pouště.

 


ITINERÁŘ

1. Den

Letecký přesun Oran – Bechar. Odjezd z letiště v Becharu do Taghitu. Ubytování se v penzionu. Oběd a krátký odpočinek. Po té vycházka, zakončená pozorováním západu slunce na nejvyšší duně světa (se sklenicí vína kdo bude chtít).

Uvítací večeře (kuskus) v tradičním stylu.

2. Den

Snídaně.

Tůra: Začátek u oázy tvořené dlouhým jezírkem lemovaným datlovými palmami a záhonky. Při domluvě možnost vykoupání se a relaxace. Cesta pokračuje skrz prapůvodní hřbitov místní vesnice starý stovky let. Návštěva jeskyň, které byly útočištěm původním obyvatelům po staletí i bojovníkům za nezávislost. Trasa vede dál kaňonem až ke konečnému místu (cca půl hodiny). Oběd mezi skalnatými útesy.

Návrat zpět do vesnice stejnou trasou.

Po návratu nás auto odveze do pouště kde budeme bivakovat.

Bivakování: přenocování v původním stanu využívaném Berbery po staletí v poušti. Během pobytu hraje živá hudba – tradiční berberská kapela. Večeře připravená Berbery v rozžhaveném písku (za pomoci rozdělaného ohně). Vše je doprovázeno ikonickým západem slunce a noční oblohou posetou hvězdami.

3. Den

Snídaně

Přesun do penzionu. Po té odjezd na letiště v Becharu a odtud letecky zpět do Oranu.

 

Cena

Cena dle počtu účastníků*:

4 osoby 10 osob 20 osob
239 € / os. 180 € / os. 160 € / os.

* Cena se upraví dle konkrétního počtu účastníků.

Cena zahrnuje:

  • letenky Oran – Bechar a zpět
  • transport z letiště Bechar do Taghit a zpět
  • ubytování 2 noci, plná penze
  • místní průvodce během celého pobytu + český průvodce během celého zájezdu – –
  • bivakování v poušti
  • berberská kapela
  • převoz k oáze (počátek tůry) a zpět, převoz k bivaku a zpět.

 

Cena nezahrnuje:

  • pojištění
  • osobní výdaje
  • alkoholické nápoje

Objednávky zájezdu jsou možné do 31. března a to prostřednictvím emailu: trinorthafrica@gmail.com

IMG_20171209_134050IMG_20171209_134023upraveneIMG_20171211_101441IMG_20171211_102414upravené

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close